Rahvakalendri tähtpäevad ja riigipühad

Oktoober

1. Omavalitsuspäev
5. Õpetajate päev
14. Kolletuspäev
18. Luukapäev
28. Simunapäev
31. Usupuhastuspüha
31. Halloween

Siit lehelt leiad erinevad Eesti rahvakalendri tähtpäevad ja kirikuga seotud pühad ning ka riigipühad.

Eesti rahvakalender ja selle tähtsus

Mis on Eesti rahvakalender? See on eestlaste pärimuslikku ajaarvestuse ja tähtpäevade süsteem, millega seostuvad ka teatud uskumused, kombed ja rahvalaulud. Need rahvakalendri tähtpäevad määrasid paljuski Eesti talurahva elukorraldust. Alates sellest millal mingeid töid tehti või kus käidi. Rahvakalender on ajaloo jooksul muutunud ja erinevatest välistest allikatest mõjutusi saanud.

Kirikupühad

Erinevad kirikuga seotud pühad millega tähistatakse kellegi sündi, surma või seotud sündmust, läbi aegade on erinevad kuupäevad muutunud sõltuvalt kalendrist mida parasjagu kasutatud, kuni 1918. aastani oli näiteks Eestis kasutusel Juliuse kalender, pärast seda rakendus Gregoriuse kalender.

Riigipühad ja rahvuspühad

Need on Eestis igal aastal korduvad üleriigilised pühad ja puhkepäevad.


Vaata lisaks

Täna, 3. oktoobril 2023 on Eestis muutliku pilvisusega ilm

Täna, 3. oktoobri ennelõunal on Eestis muutlik pilvisus. Kohati sajab vähest vihma. Pärastlõunal pilvisus tiheneb. Vihmasadu levib lõunast põhja poole. Puhub läänekaare tuul 4-10 m/s, pärastlõunal pöördub tuul järk-järgult kagusse 6-12, Lääne-Eesti saartel ja rannikul tugevneb puhanguti 18 m/s. Õhutemperatuur on 14..18°C.

Ilm on täna, 28. septembril 2023 Eestis pilves selgimistega ilm, võib sadada vähest vihma

Ilm on täna, 28. septembril Eestis pilves selgimistega ilm, õhtu poole paljudes kohtades selgineb. Kohati võib sadada vähest vihma. Ennelõunal on paiguti udu. Puhub valdavalt lõunakaare tuul 2-8, õhtul Lääne-Eesti saartel puhanguti kuni 11 m/s. Õhutemperatuur on 17..20, Kagu-Eestis kuni 23°C.

Täna, 27. septembril 2023 Eestis pilves selgimistega ilm

Täna, 27. septembril on Eestis pilves selgimistega ilm. Kohati sajab vähest hoovihma. Puhub lõunakaare tuul 3-8, rannikul puhanguti kuni 12 m/s, pärastlõunal nõrgeneb veidi. Õhutemperatuur on 17..22°C.

Kuidas edasijõudnud tehnoloogia parandab meelelahutuskogemusi

Meelelahutusvaldkonnas jääb tehnoloogia sageli tagaplaanile, kuid see muudab radikaalselt viisi, kuidas me meelelahutust kogeme. Tehnoloogia arenguga oleme hakanud nautima filme, muusikat ja mänge täiesti uutel viisidel, mida me ei oleks osanud mõni aasta tagasi ette kujutada.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused